MM_25395 MM_25390 MM_25388Üniversitemiz öğrencilerinin video prodüksiyon, görsel efekt ve post prodüksiyon uygulama projelerini gerçekleştirebileceği “Prodüksiyon Stüdyosu” sabit sonsuz fonu ve ışık donanımları ile hizmet vermektedir. Geniş kullanım alanı ve 270 derecelik bir açıya sahip sonsuz fonu color key efektlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Yaşar Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezi (Y313) bünyesinde bulunan stüdyodan, ilgili bölümlerin tüm öğrencileri faydalanabilmektedir.

Stdüyo tavan yüksekliği 6 metre olup zemini epoksi kaplamadır. 200 m² lik ve 3 cephesi sonsuz fonlu kullanım alanına sahiptir.

Stüdyo ışıklandırma sisteminde ise                 *7 adet Dedolight Felloni Tecpro  Bicolor LED  *5 adet Dedolight Felloni Tecpro  Daylight LED v e5 adet İkan LED ışık kaynağı bulunmaktadır.

Işık kaynakları, 4 metre uzayabilen Manfrotto Pantograf sistemlerine bağlı olup stüdyo zeminine kadar alçalabilmektedir. Pantograflar raylı sistem üzerinde,  ileri geri ve sağa sola olmak üzere stüdyonun her noktasına hareket ettirilebilmektedir.Green_Box_Studyo.fw

Stüdyonun güncel programına buradan erişilebilir.

Stüdyo kullanımı için Medya Merkezi veya Yaşar Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile görüşülebilir.